Nezávazná poptávka

3D tisk PLA

PLA je biologicky odbouratelný plast na bázi kukuřice, který při tavení produkuje vůni připomínající smažení rostlinného oleje. Díky všestranným materiálovým vlastnostem, ekologické šetrnosti a cenové dostupnosti je dobrou volbou pro mnoho projektů. Používá se i při tisknutí velkých a objemných modelů.

Výhody

  • Vzhledově hezké výrobky
  • Nezávadnost pro potraviny
  • Rozměrová stabilita

Nevýhody

  • Nízká tepelná odolnost
  • Nízká odolnost proti nárazu
  • Nízká pružnost

Příklady použití

Materiálový list, datasheet

Tepelné vlastnosti vicat softening temperature ISO 306 55 °C
heat deflection temperature ISO 75 55 °C
Mechanické vlastnosti impact strength ISO 179 16 kJ/m2
flexural modulus ISO 178 3500 MPa
Fyzické vlastnosti Density ISO 1183/B 1,24g/cm3
Melt Flow Index ISO 1133 6 g/10 min
Dostupné barvy

Bílá

Černá

Vesmírně černá

Grafitová černá

Vesmírně šedá

Metalicky šedá

Stříbrná

RAL 9007

Zlatá

RAL 1005

Červená

Oranžová 1

RAL 2008

Oranžová 2

RAL 2004

Melounově žlutá

RAL 1028

Žlutá 2

RAL 1023

Modrá

RAL 5015

Metalicky fialová

RAL 4011

Růžová

RAL 4010

Lila

Svítivě zelená

RAL 6038

Mramor světlý

Mramor tmavý

Dřevodekor skořice

Dřevodekor palisandr

Dřevodekor světlý

Fluorescenční

Další barvy jsou dostupné na základě domluvy.

Získat nabídku na 3D tisk

Rubrika: Nezařazené

Příspěvek napsal Tomas

Píšeme na blogu

Ne vždy je nutné 3D model vytvářet, protože díky rostoucí oblibě 3D tisku, je již mnoho univerzálních modelů ke stažení. Pokud se je autor rozhodl publikovat, lze je dohledat zpravidla na několika serverech. Sestavili jsme seznam klíčových serverů, kde stahovat 3D modely pro tisk zdarma, nebo za poplatek.

(Pokračování textu…)

Další články

Často se ptáte

Dokážeme vytisknout objekty od 1x1 mm po sestavy dílů s velikostí i několik metrů. Umíme vkládat závitové vložky a kovové výztuhy. Tiskneme z většiny dostupných materiálů, od PLA po ULTEM. Zvládáme technologii rozpustných podpor i více-materiálového tisku. Materiály s příměsí karbonu, nebo tisk z flexibilní gumy.

Nezabýváme se však pouze 3D tiskem, ale dokážeme vyvíjet kompletní produkty za pomoci všech dalších technologií - CNC obrábění, řezání laserem a vodním paprskem, ohýbání plechů, výroba z plexiskla apod.

Můžete poslat data přes kontaktní formulář, nebo nám napsat na chatu. Data mohou být 3D model, výkres, fotografie, nebo skica. Čím více nám o vašem budoucím výrobku sdělíte, tím lépe dokážeme vybrat vhodný materiál a postup. Poradíme si jak s 3D tiskem podle vaší předlohy, tak s kompletním vývojem funkčních prototypů, včetně různých doplňujících služeb. Navrhneme sestavy dílů, ozubená kola a převody, zajistíme výrobu DPS včetně osazení, finální produkt naprogramujeme, nebo nalakujeme.

Zpracujeme většinu 3D souborů, 2D výkresy, i naskenované skici. Můžete tedy posílat data v prakticky libovolném formátu, pokud je jakýkoliv problém, obratem se s vámi spojíme a navrhneme řešení.

Specializujeme se za technické modely. Navrhneme kompletní sestavy strojů, zařízení či instalačni šablony a vodítka. Ale také převedeme do 3D budovy z výkresu a nebo fotografií. Zajistíme průmyslový design pro vás produkt.

Centrum nápovědy