Nezávazná poptávka

Rozdíly mezi výškou vrstev, množstvím výplně a počtem stěn u FFF technologie

FFF (Fused filament fabrication) je nejrozšířenější technologií 3D tisku. Materiál je nanášen zpravidla 1 tryskou po vrstvách. Čas a zejména cenu tisku určuje několik parametrů. V tomto článku se zaměříme na 3 z nich – výšku vrstev, hustotu výplně a počet stěn.

Výška vrstev

Výška vrstev udává zejména vzhled modelu a míru detailu.

  • 0,15 – Vhodné pro detailní tisk, například figurky, díly s jemnými detaily
  • 0,2 – Obvyklá výška vrstvy, dobry poměr mezi dobrým vzhledem a rychlostí tisku
  • 0,3 – Vhodné pro velké výtisky s menší mírou detailu

Hustota výpně

Čím je množství výplně větší, tím je díl pevnější. Standartně se používá výplň okolo 20%, které je vhodná pro méně namáhané díly, figurky, designové prvky. Pro mechanické díly je vhodná výplň nad 50%.

Počet stěn

Množství pevných stěn určuje vzhled a odolnost výrobku. Vyšší počet stěn dělá model na pohled hladší, a odolnější nárazům. Standartní počet stěn je 2.


Více informací o technologii 3D tisku naleznete v naší nápovědě.

Rubrika: ,

Příspěvek napsal Tomas

Píšeme na blogu

Ne vždy je nutné 3D model vytvářet, protože díky rostoucí oblibě 3D tisku, je již mnoho univerzálních modelů ke stažení. Pokud se je autor rozhodl publikovat, lze je dohledat zpravidla na několika serverech. Sestavili jsme seznam klíčových serverů, kde stahovat 3D modely pro tisk zdarma, nebo za poplatek.

(Pokračování textu…)

Další články

Často se ptáte

Dokážeme vytisknout objekty od 1x1 mm po sestavy dílů s velikostí i několik metrů. Umíme vkládat závitové vložky a kovové výztuhy. Tiskneme z většiny dostupných materiálů, od PLA po ULTEM. Zvládáme technologii rozpustných podpor i více-materiálového tisku. Materiály s příměsí karbonu, nebo tisk z flexibilní gumy.

Nezabýváme se však pouze 3D tiskem, ale dokážeme vyvíjet kompletní produkty za pomoci všech dalších technologií - CNC obrábění, řezání laserem a vodním paprskem, ohýbání plechů, výroba z plexiskla apod.

Můžete poslat data přes kontaktní formulář, nebo nám napsat na chatu. Data mohou být 3D model, výkres, fotografie, nebo skica. Čím více nám o vašem budoucím výrobku sdělíte, tím lépe dokážeme vybrat vhodný materiál a postup. Poradíme si jak s 3D tiskem podle vaší předlohy, tak s kompletním vývojem funkčních prototypů, včetně různých doplňujících služeb. Navrhneme sestavy dílů, ozubená kola a převody, zajistíme výrobu DPS včetně osazení, finální produkt naprogramujeme, nebo nalakujeme.

Zpracujeme většinu 3D souborů, 2D výkresy, i naskenované skici. Můžete tedy posílat data v prakticky libovolném formátu, pokud je jakýkoliv problém, obratem se s vámi spojíme a navrhneme řešení.

Specializujeme se za technické modely. Navrhneme kompletní sestavy strojů, zařízení či instalačni šablony a vodítka. Ale také převedeme do 3D budovy z výkresu a nebo fotografií. Zajistíme průmyslový design pro vás produkt.

Centrum nápovědy