Nezávazná poptávka

Rebrand značky: Rapidparts se mění na Sharplayers

Když jsem před rokem Rapidparts zakládal, věděl jsem, že jde jen o dočasný název. V tu chvíli to nebylo o postavení funkční značky, ale o otestování nápadu. Chtěl jsem vytvořit minimálně životaschopný produkt a provést experiment. Vymyslel jsem asi deset názvů a z toho obratem vybral Rapidparts. Byla volná .eu doména a to v tu chvíli stačilo. Neplánoval jsem žádný marketing, který by byl na značku nebo doménu vázaný.

Poté, co se po několika měsících desítkou dokončených zakázek pokus ověřil, nastal čas pro další krok – vytvoření základu funkčního startupu. O tom, jestli se Sharplayers může pyšnit názvem ,,startup“ spekulovat nebudu. Pro mě to startup je. Začínal jsem v garáži. Takže nastal mně už známý koloběh – název, logo, styl, strategie, web… konečně se v této etapě blížíme ke konci.

Název mi dal tentokrát celkem zabrat. Měl jsem snad stovky návrhů, vyzkoušel jsem všechny možné způsoby, jak vytvořit název, ale nic se mi na 100 % nezamlouvalo. Nepomohli ani oblíbené sci-fi filmy, jako to bylo u *Aldiga.

Nová značka je na světě, web skoro hotový, strategie připravena. Je čas začít budovat funkční firmu. Proč jsem se do toho vůbec pustil? Za tím vším stojí opravdu vážně myšlený cíl, postavit stroj, tedy raketu, schopnou dosáhnout hranice 100 km, tedy mezinárodně uznávanou hranici vesmíru. Protože jsem ale zjistil (současný vývoj se zastavil u téměř hotového motoru na pevné palivo kategorie K), že to není úplně jednoduché, potřebuji nejdříve postavit základy pro vývoj projektu takového rozsahu. A co jiného než startup zameřený na prototypovou výrobu by to mělo být?

Následující kroky jsou jasné. Rozšiřovat strojový park od laserového plotru přes frézky a CNC po 3D tiskárnu na kov. Současně získat potřebné know-how. Rozšířit tým a získat finance.

 

Tomáš

 

*Aldigo – další realizovaný projekt

Tagy:

Rubrika:

Příspěvek napsal Tomas

Píšeme na blogu

Ne vždy je nutné 3D model vytvářet, protože díky rostoucí oblibě 3D tisku, je již mnoho univerzálních modelů ke stažení. Pokud se je autor rozhodl publikovat, lze je dohledat zpravidla na několika serverech. Sestavili jsme seznam klíčových serverů, kde stahovat 3D modely pro tisk zdarma, nebo za poplatek.

(Pokračování textu…)

Další články

Často se ptáte

Dokážeme vytisknout objekty od 1x1 mm po sestavy dílů s velikostí i několik metrů. Umíme vkládat závitové vložky a kovové výztuhy. Tiskneme z většiny dostupných materiálů, od PLA po ULTEM. Zvládáme technologii rozpustných podpor i více-materiálového tisku. Materiály s příměsí karbonu, nebo tisk z flexibilní gumy.

Nezabýváme se však pouze 3D tiskem, ale dokážeme vyvíjet kompletní produkty za pomoci všech dalších technologií - CNC obrábění, řezání laserem a vodním paprskem, ohýbání plechů, výroba z plexiskla apod.

Můžete poslat data přes kontaktní formulář, nebo nám napsat na chatu. Data mohou být 3D model, výkres, fotografie, nebo skica. Čím více nám o vašem budoucím výrobku sdělíte, tím lépe dokážeme vybrat vhodný materiál a postup. Poradíme si jak s 3D tiskem podle vaší předlohy, tak s kompletním vývojem funkčních prototypů, včetně různých doplňujících služeb. Navrhneme sestavy dílů, ozubená kola a převody, zajistíme výrobu DPS včetně osazení, finální produkt naprogramujeme, nebo nalakujeme.

Zpracujeme většinu 3D souborů, 2D výkresy, i naskenované skici. Můžete tedy posílat data v prakticky libovolném formátu, pokud je jakýkoliv problém, obratem se s vámi spojíme a navrhneme řešení.

Specializujeme se za technické modely. Navrhneme kompletní sestavy strojů, zařízení či instalačni šablony a vodítka. Ale také převedeme do 3D budovy z výkresu a nebo fotografií. Zajistíme průmyslový design pro vás produkt.

Centrum nápovědy