Nezávazná poptávka

Architektonické modely a 3D tisk. Jaké jsou hlavní výhody?

3D tisk v architektuře kombinuje přesnost virtuálního 3D modelování s hmatatelnou realitou fyzických objektů. K vytváření modelů se dříve používalo převážně dřevo, pěna a karton, nyní se však čím dál více architektů a  stavitelů ubírá směrem digitalizace návrhů. Přečtěte si, proč se architekti připojují k revoluci 3D technologií!

Lepší vizualizace pro vaše partnery

3D model dělá váš návrh hmatatelný. Detailní realizace modelů jsou cenným nástrojem komunikace vašich návrhů a nápadů s kolegy, klienty i investory. 3D makety odhalují teoretickou povahu technických výkresů i skyc a jsou perfektní pro manifestaci inovativních myšlenek.

 

Snížení času věnovanému tvorbě modelů

3D tiskárny oživují design a současně šetří pracovní čas. Jakmile zadáte realizaci 3D tisku, můžete pokračovat v práci na dalších důležitých úkolech či svoje návrhy dále rozvíjet. 3D tisk je obzvlášť užitečný, pokud je váš návrh vyroben z komplikovaných konstrukčních prvků, jako jsou dvojité zakřivené plochy nebo složité fasády, které bezproblémově a rychle zhmotňuje.

 

Velká kvalita výtisků a mnoho funkčních materiálů

Už je pryč doba, kdy 3D výtisky vypadaly amatérsky a hrubě. Profesionální 3D tiskárny realizují architektonické modely s velkou úrovní detailů a hladkostí povrchů. Kromě toho nabízí široké množství tiskových materiálů. Do modelů můžete navíc přidávat i průhledné prvky (transparentní pryskyřice) nebo kovové části (ocel, mosaz ad.).

Architektonické modely

Snadná re-editace a možnost dalšího rychlého tisku

3D tisk je ohromně flexibilní. Pokud klient požaduje změnu, můžete soubory neomezeně jednoduše upravovat a objekty znovu tisknout. Krásou 3D modelování a tisku je skutečnost, že máte vše maximálně pod kontrolou.

 

Pokud chcete 3D tisk architektonických celků vyzkoušet, není nic snazšího!  Poskytněte nám virtuální 3D design, poladíme přípravnou fázi, vyberme vhodný materiál, barvu a povrchovou úpravu a pusťme se do toho! Model za rozumné peníze rychle vytiskneme a zašleme přímo k vám!

 

Rubrika: ,

Příspěvek napsal Tomas

Píšeme na blogu

Ne vždy je nutné 3D model vytvářet, protože díky rostoucí oblibě 3D tisku, je již mnoho univerzálních modelů ke stažení. Pokud se je autor rozhodl publikovat, lze je dohledat zpravidla na několika serverech. Sestavili jsme seznam klíčových serverů, kde stahovat 3D modely pro tisk zdarma, nebo za poplatek.

(Pokračování textu…)

Další články

Často se ptáte

Dokážeme vytisknout objekty od 1x1 mm po sestavy dílů s velikostí i několik metrů. Umíme vkládat závitové vložky a kovové výztuhy. Tiskneme z většiny dostupných materiálů, od PLA po ULTEM. Zvládáme technologii rozpustných podpor i více-materiálového tisku. Materiály s příměsí karbonu, nebo tisk z flexibilní gumy.

Nezabýváme se však pouze 3D tiskem, ale dokážeme vyvíjet kompletní produkty za pomoci všech dalších technologií - CNC obrábění, řezání laserem a vodním paprskem, ohýbání plechů, výroba z plexiskla apod.

Můžete poslat data přes kontaktní formulář, nebo nám napsat na chatu. Data mohou být 3D model, výkres, fotografie, nebo skica. Čím více nám o vašem budoucím výrobku sdělíte, tím lépe dokážeme vybrat vhodný materiál a postup. Poradíme si jak s 3D tiskem podle vaší předlohy, tak s kompletním vývojem funkčních prototypů, včetně různých doplňujících služeb. Navrhneme sestavy dílů, ozubená kola a převody, zajistíme výrobu DPS včetně osazení, finální produkt naprogramujeme, nebo nalakujeme.

Zpracujeme většinu 3D souborů, 2D výkresy, i naskenované skici. Můžete tedy posílat data v prakticky libovolném formátu, pokud je jakýkoliv problém, obratem se s vámi spojíme a navrhneme řešení.

Specializujeme se za technické modely. Navrhneme kompletní sestavy strojů, zařízení či instalačni šablony a vodítka. Ale také převedeme do 3D budovy z výkresu a nebo fotografií. Zajistíme průmyslový design pro vás produkt.

Centrum nápovědy