Nezávazná poptávka

Architektonické modely a 3D tisk. Jaké jsou hlavní výhody?

3D tisk v architektuře kombinuje přesnost virtuálního 3D modelování s hmatatelnou realitou fyzických objektů. K vytváření modelů se dříve používalo převážně dřevo, pěna a karton, nyní se však čím dál více architektů a  stavitelů ubírá směrem digitalizace návrhů. Přečtěte si, proč se architekti připojují k revoluci 3D technologií!

Lepší vizualizace pro vaše partnery

3D model dělá váš návrh hmatatelný. Detailní realizace modelů jsou cenným nástrojem komunikace vašich návrhů a nápadů s kolegy, klienty i investory. 3D makety odhalují teoretickou povahu technických výkresů i skyc a jsou perfektní pro manifestaci inovativních myšlenek.

 

Snížení času věnovanému tvorbě modelů

3D tiskárny oživují design a současně šetří pracovní čas. Jakmile zadáte realizaci 3D tisku, můžete pokračovat v práci na dalších důležitých úkolech či svoje návrhy dále rozvíjet. 3D tisk je obzvlášť užitečný, pokud je váš návrh vyroben z komplikovaných konstrukčních prvků, jako jsou dvojité zakřivené plochy nebo složité fasády, které bezproblémově a rychle zhmotňuje.

 

Velká kvalita výtisků a mnoho funkčních materiálů

Už je pryč doba, kdy 3D výtisky vypadaly amatérsky a hrubě. Profesionální 3D tiskárny realizují architektonické modely s velkou úrovní detailů a hladkostí povrchů. Kromě toho nabízí široké množství tiskových materiálů. Do modelů můžete navíc přidávat i průhledné prvky (transparentní pryskyřice) nebo kovové části (ocel, mosaz ad.).

Architektonické modely

Snadná re-editace a možnost dalšího rychlého tisku

3D tisk je ohromně flexibilní. Pokud klient požaduje změnu, můžete soubory neomezeně jednoduše upravovat a objekty znovu tisknout. Krásou 3D modelování a tisku je skutečnost, že máte vše maximálně pod kontrolou.

 

Pokud chcete 3D tisk architektonických celků vyzkoušet, není nic snazšího!  Poskytněte nám virtuální 3D design, poladíme přípravnou fázi, vyberme vhodný materiál, barvu a povrchovou úpravu a pusťme se do toho! Model za rozumné peníze rychle vytiskneme a zašleme přímo k vám!

 

Rubrika: ,

Příspěvek napsal Tomas

Píšeme na blogu

FFF (Fused filament fabrication) je nejrozšířenější technologií 3D tisku. Materiál je nanášen zpravidla 1 tryskou po vrstvách. Čas a zejéna cenu tisku určuje několik parametrů. V tomto článku se zaměříme na 3 z nich – výšku vrstev, hustotu výplně a počet stěn.

(Pokračování textu…)

Další články

Často se ptáte

Limity se liší dle použité technologie.

Technologie FFF:
 • Maximální velikost dílu: 400x400x500 mm
 • Minimální tloušťka stěny: 0,8 mm
 • Minimální průměr otvoru: 1 mm
 • Tolerance pro odchylku: 0,2 mm
Technologie SLA:
 • Maximální velikost dílu: 150x200x65 mm
 • Minimální tloušťka stěn: 0,4 mm
 • Minimální průměr otvoru: 0,5 mm
 • Minimální průměr odtokového otvoru: 3,5 mm (u plně uzavřené dutiny)
 • Maximální horizontální most: 21 mm
 • Minimální průměr svislého vodiče – doporučeno: 0,3 mm (7 mm vysoký) až 1,5 mm (30 mm vysoký)
 • Minimální reliéfní detail – doporučeno: 0,1 mm
 • Minimální vyrytý detail – doporučeno: 0,4 mm
 • Tolerance pro odchylku: 0,08 mm

Před odesláním zásilky zasíláme detailní fotky výrobku včetně jeho přeměření. Pokud je problém s kvalitou, nebo rozměrem, je možné zakázku přetisknout zdarma. Pro ověření kvality a dodržení přesných rozměrů také často vyzkoušíme vytisknout určitou část modelu, kterou poté důkladně nafotíme a před dalším tiskem zasíláme ke schválení.

Sharplayers doporučuje Fusion 360 – bezplatný program pro startupy a studenty. Dalším bezplatným programem je Freecad. Tvorba 3D souborů je efektivní také v TinkerCAD či LibreCAD. Každopádně 3D soubor není potřeba. S návrhem modelu pomůžeme.Dokážeme vytvořit model z výkresu nebo úplně od nuly. Přijímáme všechny 3D soubory, výkresy a dokumenty. Upřednostňujeme formáty STL, IGES, STEP, PDF, DWG.

Ano, po domluvě je možné výtisk brousit a barvit.

Centrum nápovědy